Kronikë

Kultivuan kanabis në malet e Krujës, arrestohen 2 vëllezërit (EMRAT)Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 19/11/22 |
Opi Nion

Dy vëllezër kanë rënë këtë të shtunë në prangat e policisë së Krujës pasi ishin shpallur në kërkim për kultivim kanabisi. Mësohet se të arrestuarit janë  Lulzim Sharrën dhe Kastriot Sharrën, banues në Shkretë në Krujë.

Gjykata e Lartë e Kolegjit Penal, Tiranë, ka shfuqizuar vendimin e Gjykatës së Apelit Tiranë, e cila u kishte caktuar këtyre shtetasve, masën “Detyrim paraqitjeje”, dhe lënien në fuqi të vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, e cila u kishte caktuar atyre masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Dy vëllezërit, në bashkëpunim me 17 shtetas të arrestuar dhe 7 të tjerë të shpallur në kërkim, gjatë megaoperacionit policor të koduar “Malësia e Krujës”, të zhvilluar në vitin 2019, kanë kultivuar bimë narkotike, në zonat e pyllëzuara të disa fshatrave të bashkisë Krujë.

Pas