Kronikë

Kultivonin bimë narkotike, arrestohen dy persona në Memaliaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:57 - 16/09/21 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga Policia në Memaliaj, pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

Sipas policisë, në pranga ka rënë F. Sh., 54 vjeç dhe P. Sh., 62 vjeç, banues në fshatin Toç, Memaliaj. Dy të arrestuarit, në bahçet e banesave të tyre kanë tentuar të kultivojë bimë narkotike, si dhe nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit F. Sh. u gjetën një sasi lënde narkotike.

Policia vijon hetimet për të zbuluar dhe përfshirjen e personave të tjerë në kultivimin e bimëve narkoitke./Opinion.al

Pas