Kryesore

LSI dorëzon kërkesat në Kuvend për pjesëmarrjen në komisionet parlamentare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:32 - 16/09/21 |
Opi Nion

Nga 4 deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim, 3 prej tyre kërkojnë të jenë anëtar e komisioneve parlamentare.

Në kërkesën për kryetaren e Kuvendit, theksohet se përveç pranisë në komisione kërkohet dhe që deputetët e LSI të jenë pjesë e delegacioneve të përhershme. Petrit Vasili kërkon të jetë anëtar i kërkon të jetë anëtar i Komisionit të Shëndetësisë.

Erisa Xhixho anëtare e Komisionit të Ligjeve dhe tek Integrimi kurse Agron Çela kërkon të jetë anëtar i Komisionit të Sigurisë.

Pas