-U tha në Opinion

Kulla: Lufta përfundon javën që vjen nëse ka marrëveshje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:59 - 28/02/22 |
el ida

“Në rastin se gjejnë marrëveshje, lufta përfundon javës që vjen ose kësaj jave, por me shumë gjasë javës që vjen”, kështu u shpreh eksperti për çështjet e sigurisë Ilir Kulla në emisionin “Opinion”. Por ai shtoi, se në rast të mungesës së marrëveshjes, do të ketë një luftë të përgjakshme. “Nëse nuk kanë marrëveshje do të kemi një luftë të përgjakshme e cila do të bëhet shembull”, tha Kulla.

Ai pohoi se Ukrainasit nuk kanë armë, ndërsa cilësi se Europa nuk ka vepruar në kohë.

“Europa vepron me do të , sepse de fakto ata të shkretët hynë në luftë të paarmatosur dhe pa mbështetje politike. Ka 15 vjet kjo histori, për 15 vjet Europa ka patur kohë t’i armatosë, t’i fuqizojë ekonomikisht.  Ajo që shikoni ju me shishe molotov, tregon që ata nuk kanë armë”, tha Kulla./Opinion.al

Pas