Bota

Vriten më shumë se 70 ushtarë ukrainas pas një sulmi në një bazë ushtarake


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:33 - 01/03/22 |
Opi Nion

Më shumë se 70 ushtarë ukrainas janë vrarë pasi artileria ruse goditi një bazë ushtarake në Okhtyrka, një qytet midis Kharkiv dhe Kievit, shkroi kreu i rajonit në Telegram.

Dmytro Zhyvytskyy postoi fotografi të guaskës së djegur të një ndërtese katërkatëshe dhe shpëtimtarëve që kërkonin rrënojat.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ai tha se shumë ushtarë rusë dhe disa banorë të zonës gjithashtu u vranë gjatë luftimeve të dielën./Opinion.al

Pas