Sport

Kukësi rikthehet te fitorjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:39 - 29/04/16 |
b.f

Kukësi është rikthyer te fitorja pas humbjes me Partizanin. Skuadra verilindore mundi 1 – 0 Flamurtarin në Vlorë. Matija Dvornekovic ishte autori i golit të fitores së kuksianëve. Në stol ishte Hasan Lika dhe jo Klodian Duro, i cili sipas shtypit sportiv pati probleme me drejtuesit, por për klubin kishte probleme familjare. Kjo fitore e mban në vendin e tretë Kukësin.

Barazim pa gola në sfidën tjetër të javës së 32 e zhvilluar në Durrës. Teuta me Tiranën nuk arritën të shënonin dhe pika e marrë nuk i shërben shumë skuadrave që duan një vend në kupat e Europës. Kjo është ndeshja e tretë 0 – 0 me këtyre ekipeve në këtë sezon.

E shtuna do të ketë tre takimet e tejra të javës së 32. Në fushë janë Skënderbeu që pret Bylisin dhe Partizani që luan me Tërbunin. Sfida për titullin është ende e fortë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas