Te Fundit

Ku fshihen deputetët e opozitës në Kosovë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:02 - 25/11/15 |
b.f

Disa prej deputetëve të opozitës për të cilët janë lëshuar flet- arreste, dyshohet se po strehohen në Gllogjan të Deçanit. Fletarrestimi ende nuk është zbatuar për deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli. – raporton Express
Nga policia e Kosovës nuk kanë dashur të pohojnë e as të mohojnë një gjë të tillë. Zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha në një prononcim për Gazetën Tribuna, ka thënë se të gjitha informacionet relevante janë duke u përdorur në funksion të realizimit të detyrave dhe autorizimeve ligjore.

“Policia e Kosovës si institucion i zbatimit të ligjit është e obliguar në zbatimin e Fletë-Arresteve të ligjshme të lëshuara nga organet e drejtësisë dhe është në realizim e sipër të Fletë-Arresteve tjera për personalitetet që kërkohen dhe në momentet kur takohen të njëjtit do të sillen në Prokurori ashtu siç parashihet në Fletë-Arreste. Të gjitha informacionet relevante janë duke u përdorur në funksion të realizimit të detyrave dhe autorizimeve ligjore”, ka thënë Hoxha për Gazetën Tribuna

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas