-Jetë dhe Stil

5 gënjeshtrat që shkatërrojnë sistemin nervor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 25/11/15 |
root

Huffington Post, nxjerrë në pah pesë probleme që shkatërrojnë sistemin tonë nervor.

Kur jeni i sëmurë mendërisht dhe fizikisht

Nuk ka njeri të pa probleme shëndetësore dhe mendore, pra asnjëri nga ne nuk është 100% i shëndoshë, kështu që mos e gënjeni veten për këtë fakt jini gjithnjë në koherencë me mjekët.

Sëmundjet mendore janë shenjë dobësie

Studiuesit vërtetojnë se ata njerëz që janë të fortë fizikisht, janë të tillë edhe menderisht, pasi të dyja kanë lidhje me shëndetin mendor.

Nuk mund ti ndalojmë sëmundjet mendore

Problemet gjenetike mendore apo edhe traumat që mund të pësojmë gjatë jetës, është shumë e vështirë ti ndalosh. Por me një regjim shumë të mirë ushqimor, me një aktivitet fizik të rregullt, patjetër që ne ndihemi mirë mendërisht.

Njerëzit me probleme mendore janë të dhunshëm

Fatkeqëisht është e vërtetuar që njerëz me të tilla probleme janë shumë të dhunshëm dhe të predispozuar për të bërë më shumë krime.

Problemet mendore nuk shërohen kurrë

Këtu kemi rastin e skizofrenisë e cila është e pashërueshme.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas