Aktualitet

Ja lidhjet me PS-në të doganierëve të arrestuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 25/11/15 |
b.f

Dy doganierët e arrestuar pasditen e djeshme për shpërdorim detyre lidhur me kalimin e 1.6 tone kanabis , kanë lidhje të hershme me Partinë Socialiste. Redi Demiri mësohet se ka qenë ish-kryetar i Forumit Rinor Socialist.

Nderkohe Leonard Gremi ka qenë kandidat për deputet në zonën e Fierit në zgjedhjet e vitit 2005.
Gremi gjithashtu ka patur deri vonë poste drejtuese ne bizneset e deputetit Koco Kokëdhima.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. NUK JOM RILINDAS SHOKU PO E NJOF PUNEN NE DOGANE DOGANIERET ECIN NE BAZE TE KRITEREVE QE PERCAKTON SISTEMI NUK KANE PUNE FARE ME DROGEN DOGANIERET KONTROLLOJNE PER NATYRE MALLI DHE SASI JO SE CA ESHTE FSHEHUR NE KAMION AJO ESHTE DETYRA E POLICISE

  2. Puna eshte qe jane arrestu 3 doganiere. Pse nuk e permendni Ilir Shtamen ka 15 vjet Doganier peshorist ne port e ka fut qeveria Sales ne pune nga 100mije leke me te rregullu 100 kg peshe ne peshore ka pas mar skishte shofer qe sdonte me e pa ne burg. Sa per Nard Gremin eshte profesionist i zoti e ktu ne port te Durresit ska bythe njeri te thote nje fjale te keqe. Eshte nga te paktet doganier ne Shqiperi qe ska dit me kerku njehere para per asgje. Sa per Redin vk me kto lidhjet ka qene kryetar forumi apo ska qene ai eshte doganier fiziku ska 1 vit qe ka fillu. Pavaresisht gjithe ketyre qe thashe edhe per Ilir Shtamen nuk eshte detyra e doganierit te zbuloje drogen. Po kjo eshte tamam hajde bejme sikur punojme.

Pas