Rajoni

Kthesë në hetime, zbulohet personi i tretë që hyri mes Babis e Carolinës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:37 - 07/07/21 |
Opi Nion

Zhvillimet për rastin e vrasjes së 20-vjeçares Caroline nga bashkëshorti i saj, Babis Anagnostopoulos në shtëpinë e tyre në Glyka Nera janë të shpejta, duke nxjerrë në dritë detaje të reja.

Ekzistenca e një personi të tretë në marrëdhëniet midis autorit Babis Anagnostopoulos dhe Carolins u zbulua nga gazetari Vassilis Lambropoulos raportojnë mediat greke.

Sekreti që familja e Caroline e dinte doli në dritë dhe ndryshoi faktet në lidhje me ngjarjen.

Duket se 33-vjeçari kishte kontakte me një grua të panjohur nga mjedisi i tij profesional, 20-vjeçarja mund ta ketë mësuar këtë fakt dhe kjo është arsyeja pse ajo donte të linte shtëpinë me Glyka Nera.

Për këtë grua, e cila është rreth 40 vjeç, ka informacione rreth asaj se si ajo kontaktoi pilotin dhe një seri detajesh që po hetohen, ndërsa po shqyrtohet gjithashtu nëse mund të ketë lidhje me krizën në marrëdhëniet e pilotit me pilot Caroline.

MEGA u përpoq ta kontaktojë atë, por mori një përgjigje nga avokati i saj, i cili sqaroi se çdo njohje me autorin nuk kishte asnjë lidhje me vrasjen e Caroline.

Vihet re se nga hetimi rezulton se kohët e fundit, kur policia kontrolloi celularin dhe kontaktet telefonike të 33-vjeçarit, nuk duket se ka ndonjë kontakt të pilotit me celularin e kësaj gruaje.

Në çdo rast, autoritetet tregojnë se gruaja 40-vjeçare nuk ka asnjë lidhje me çështjen e vrasjes.

Nga ana tjetër, piloti, i cili luante rolin e “familjes së mirë”, tani do të thirret për t’u përgjigjur nëse vrasja e 20-vjeçarit nuk ishte nga gjaknxehtësia, ashtu siç ishe shprehur por ai kishte menduar këtë skenar për një kohë të gjatë./Opinion.al

Pas