Aktualitet

Kryepeshkopi Anastas Janullatos shërohet nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 23/11/20 |
Al Do

Kryepeshkopi Anastas Janullatos është shëruar nga COVID-19.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat greke, sipas të cilave, kreu i Kishës Autoqefale të Shqipërisë do të lërë sot spitalin “Evangelismos” ndodhej i shtruar pre 12 ditësh.

Janullatos u transportua në spital në Greqi pasi u diagnostikua me COVID-19 dhe shfaqi simptoma. Por pavarësisht moshës 91-vjeçare dhe problemeve me zemrën, Kryepeshkopi arriti të fitojë betejën me virusin vdekjeprurës.

Kryepeshkopi do të qëndrojë edhe për disa ditë në Athinë, ku do të vazhdojë të ndjekë të gjithë udhëzimimet e mjekëve, dhe më pas do të kthehet në Shqipëri./ Opinion.al

Pas