Kryesore

Kryeministrja finlandeze pritet nga Rama me tapet të kuq në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 21/06/22 |
Opi Nion

Sanna Marin, kryeministrja e Finlandës, ka mbërritur në Tiranë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare.

Kryetarja e qeverisë finlandeze është pritur në një ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Pas Himnit, të dy kryeministrat kanë ecur në tapetin e kuq, ku që të dy janë përshëndetur dhe delegacionet, për t’iu drejtuar më pas zyrës së kryeministrit Rama.

Kryeministrja e Finlandës vjen në Shqipëri, në një kohë kur Finlanda dhe Suedia kanë aplikuar për t’u bërë pjesë e NATO-s ,pas agresionit rus të nisur në Ukrainë.

Pas