-Jetë dhe Stil

Kryeministri udhëton në biznes klas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:24 - 12/11/15 |
b.f

Në rrjetet sociale po qarkullon një foto e Kryeministrit Rama, në një nga fluturimet e radhës jashte vendit, që me sa duket ka zgjedhur të udhëtojë me biznes klas. Pak ditë më parë, udhëtimet e shumta të Kryeministrit  kanë qenë objekt i akuzave të opozitës edhe për koston e tyre të lartë.   Por përmes faqes së saj, transparenca.al, qeveria e mohoi këtë fakt duke pohuar se “Edi Rama udhëton brenda Evropës me klasin ekonomik, njësoj si të gjithë qytetarët e tjerë” dhe se shpenzimet e tij kanë qenë më të ulëta se ato të ish-kryeministrit Berisha. Por fotoja e publikuar, flet ndryshe! Ndoshta bëhet fjalë për ndonjë udhëtim jashtë Europës në këtë rast?!

KOMENTO (8)

Shkruaj nje koment

  1. Ka ardhur koha qe ti jepni fund shpifjeve. Boll me mashtruat popullin gjithe keto vite dhe filloni beni gazetari te vertet. Mashtroni e shpifni ju qe perkrahni opoziten. Mashtrojne e vjedhin ata qe jane ne pushtet. Sinqerisht ka ardhur koha qe populli ta mari pushtetin ne dore dhe do uroja qe ju “Gazetaret” dhe sidomos politikanet (pa perjashtim) te shporren njehere e mire nga ky vend. Fati me i zi i ktij vendi jeni ju dhe politikane tane te dashur.

  2. Nuk eshte problem per vendin ajo diference e cmimit (economik apo Biznes) per Kryeministrit e tij, por problemi eshte , mendoj une, ka shkuar per te ekspozuar zhgaravinat e tij apo per problemet qeveritare ?

  3. te nderuar qorra perdet perpara kryeministrit tregojne ndarjen e klaseve ndaj plasini mire syte ose informohuni me mire kur nuk e keni idene.

  4. Ne foto Rama po udheton qartazi ne ekonomik por ajo qe ju si gazetare duhet te kerkoni nga transpaleshi.al duhet te jene jovetem biletat e avionit por dhe shpenzimet e akomodimit dhe pastaj beni krahasimet e duhura.

Pas