Politikë

Kryemadhi: Po përgatis dosjen për Lulzim Bashën dhe shpurën e tijBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:29 - 03/02/22 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se po përgatit një dosje për Lulzim Bashën dhe të gjithë ekipin e tij për përfitimet që sipas saj, janë bërë për akuzat e opozitës.

Gjatë një emisioni televiziv, Kryemadhi tha se Lulzim Basha po përfiton nga koncesioni në Portin e Durrësit por dhe nga koncesione të tjera të qeverisë Rama.

‘Ky edhe sloganin e kishtë ‘Shqipëria Fiton’ dhe ai strategjisti vet thonte se ne nga Shqipëria Fiton duhet të themi basha fiton. Dhe nga të gjithë kjo histori Basha fitoi. Basha fitoi Portin e Durrësit, Basha ka fituar dhe shumë koncesione të tjera. Atë Portin e Durrësit, me Moveo SRL, Moveo Al, Moveo Teknologji. Që do të shiten apartamente me pamje nga deti apo pamje nga mali. Cfarë do të bëjë ai? Me atë duhet të merret drejtësia shqiptare’.

A keni prova që ky është i korruptuar thellësisht?

Me prit Ylli Rakipi se unë po nuk pata prova nuk filloj të flas. Më lër ta formatoj të gjithë dosjen. Se nuk e fal. Unë ja kam thënë dhe Lulzim Bashës. Ja kam thënë dhe para zgjedhjeve. Zotëri po më tradhtove unë nuk jam si Ilir Meta që ka hallin e integrimit europian. Mua po më tradhëtove nuk të ndahem. Po më tradhëtove për allishverishe nuk ta fal. Cdo gjë do t’i shkoj deri në fund Lulzim Bashës me gjithë shpurën e vet që nga cështja Babale meqë e keni zotërinë mbrapa këtu. Që më kërkonte Edi Rama të sulmoja Fatmir Xhafën. Dhe i kam thënë unë nuk kam punë me Fatmir Xhafën./Opinion.al

Pas