Aktualitet

Kryemadhi nxjerr foton: Organizatori i vërtetë i skemës mafioze të inceneratorëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 15/08/22 |
Opi Nion

Deputetja Monika Kryemadhi ka publikuar këtë pasdite foton e një personi, për të cilin thotë se është organizatori i vërtetë i skemës së inceneratorëve. Edhe pse nuk bën të ditur emrin e tij, deputetja pohon se ai është bashkëjetuesi i Stela Gugallja dhe mik i Klodian Zotos.

“Organizatori i vërtetë i skemës mafioze të inceneratorëve, i cilësuar botërisht prej mediave si bashkëjetues i njërës prej pronarëve të inceneratorëve, znj. Stela Gugallja, mik i  pronarit tjetër të inceneratorëve Klodian Zoto, e bashkëpunëtor financiar i zyrtarëve të Rilindjes.

Fiksojeni mirë, sepse nesër mund ta shikoni sërish, si pjesë të stafit elektoral të fushatës së Erion Veliaj.

Pasi, edhe kjo firmë e paligjshme e Veliaj për inceneratorin e Tiranës, është hedhur për llogari të tij dhe grupit të tij. E ndërsa shqiptarët paguajnë shumë shtrenjtë koncesionin 29€/ton për një incenerator që nuk ekziston, paratë publike shkojnë në xhepat e grupit të strukturuar kriminal të djegsave korruptiv, për të blerë media dhe paprekshmërinë nga drejtësia e intimiduar”, shkruan Kryemadhi./Opinion.al

Pas