Bota

Norvegji/Shembet ura, rrëzohen dy makinaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 15/08/22 |
Opi Nion

Një urë  mbi lumin Gudbrandsdalslågen në Norvegjinë jugore u shemb mëngjesin e sotëm duke bërë që një kamion dhe një makinë të binin në ujë, tha policia norvegjeze në Tëitter.

Dy persona u shpëtuan dhe nuk ka viktima, njoftoi policia.

Kjo është ura Tretten, një strukturë çeliku dhe druri e inauguruar në vitin 2012 me gjatësi 148 metra dhe e vendosur përgjatë një rruge provinciale./Opinion.al

Pas