Bota

Trump dhe zgjedhjet në shtetin e Xhorxhas, Rudi Giuliani zyrtarisht objekt i hetimitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 15/08/22 |
Opi Nion

Rudy Giulianit i është komunikuar nga prokurorët e shtetit të Xhorxhas se ai është objekt i hetimit të jurisë special që po punon mbi cështjen nëse ish-presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij kanë shkelur ligjin në përpjekjet e tyre për të ndryshuar rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 në Xhorxha.

Një prokuror nga zyra e Prokurorit të Qarkut Fulton thirri avokatin e Giulianit të hënën për ta informuar se Giuilani tani konsiderohet një objektiv i hetimit të tyre, tha Bob Costello, një tjetër avokat i Giulianit, ish-kryebashkiak i Nju Jorkut./Opinion.al

Pas