Politikë

Kritikat e Ramës, jep dorëheqjen një tjetër drejtor në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 29/08/19 |
Opi Nion

Agim Shimaj, ka dhënë dorëheqjen nga posti Drejtori i Hetimit Tatimor Rajoni Verior, dy muajsh pasi u emërua në këtë detyrë.

Emërimi i Shimajt u bë nga ministrja Anila Denaj, ndërsa dorëheqja e tij vjen pas kritikave dhe paralajmërimeve të bëra nga kryeministri Edi Rama.

Mësohet se Rama ka bërë një seri kritikash në drejtim të tij gjatë mbledhje së Kryesisë së PS me drejtoret e kryeqendrës së veriut.

Ndërkohë, PS ka paralajmëruar që do të riorganizojnë të gjithë strukturën e partisë në Shkodër, dhe se prioritet në postet drejtuese do të kenë femrat./ Opinion.al E.Xh.

Pas