Kronikë

Krime mjedisore, arrestohen 22 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 14/12/21 |
Opi Nion

22 persona janë arrestuar nga Policia të akuzuar për krime mjedisore përgjatë dy javëve. Ndërkohë, janë proceduar penalisht 32 shtetas dhe janë shpallur në kërkim 3 shtetas të tjerë.

Në këto krime mjedisore janë përfshirë 57 autorë të këtyre veprave penale. Kontrolli i territorit do të vijojë 24/7, me qëllim parandalimin, evientimin dhe goditjen e çdo paligjshmërie, në cilëndo fushë që ajo do shfaqet.

Policia e Shtetit fton qytetarët që të kontribuojnë në kufizimin e dëmeve që i shkaktohen mjedisit, duke denoncuar çdo paligjshmëri./Opinion.al

Pas