Kryesore

Kosovë/ Asnjë humbje jete dhe 5 raste të reja me Covid në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:40 - 12/07/21 |
Opi Nion

Kosova nuk ka shënuar asnjë viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bën me dije se gjatë këtij haku kohor janë regjistruar 5 raste të reja me COVID-19 nga 1,050  teste të kryera.

Sipas të dhënave të fundit, janë shëruar 6 qytetarë, ndërsa në total numri i rasteve aktive është 132. Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 107,859 pacientë me këtë virus.

Ndërkohë numri i personave të vaksinuar me të dyja dozat e vaksinave në Kosovë  ka shkuar në 67,578, ndërsa shifra totale e vaksinave të dhëna është 260,955./ Opinion.al

Pas