Aktualitet

EMRAT/ Tenderi i uniformave të Policisë, Gjykata lë në burg të arrestuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:44 - 12/07/21 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 zyrtarët e Ministrisë së Brendshme.

Bëhet me dije se në burg do të qëndrojnë 8 nga 9 zyrtarët, të cilët më herët kishin kërkuar zbutje të masës.

Kujtojmë se 8 zyrtarët janë vënë në pranga nga SPAK, pas hetimeve në lidhje me tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit, në një shumë prej 28 miliardë lekësh.

Të arrestuarit dhe masat e sigurisë:

Arrest me burg:

Edlira Naqellari, ish-drejtoresha e Blerjeve të Përqendruara në MPB

Flutura Çekrezi, zyrtare pranë Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara

Fatmir Demneri, anëtar i KVO

Mariglen Buzali, anëtar i KVO

Kreshnik Bejkaj, anëtar i KVO

Ani Omuri, anëtar i KVO.

Gëzim Mingaj, anëtar i KVO.

Arrest shtëpie:

Anisa Bogdani, anëtar i KVO.

Pas