Kryesore

Kosovë, 20 viktima dhe 932 raste të reja me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 30/08/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 932 raste pozitive me Covid 19, nga 7.384 testime të kryera.

Fatkeqësisht numri i viktimave ka qenë i lartë, pasi kanë humbur jetën 20 qytetarë.

Sot janë shëruar 962 qytetarë, ndwrsa numri i rasteve aktive në vend është  26,525../Opinion.al

 

 

Pas