Kryesore

Kosovë/ 2 viktima dhe 740 raste të reja me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:19 - 16/08/21 |
Opi Nion

Mbeten të larta shifrat e infektimeve me koronavirus në Kosovë , ndërkohë që po qarkullon varianti “Delta”.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se janë regjistruar 740 raste me koronavirus, pas testimit të  5646 mostrave.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, 2 persona.  Po ashtu bëhet me dije se janë shëruar 48 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive është 8.544./Opinion.al

Pas