Rajoni

Kosova regjistron 680 raste me koronavirus dhe 9 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 04/04/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar 680 raste të reja me koronavirus në 4.086 testime të kryera në 24 orët e fundit.

Po në 24 orët e fundit janë regjistruar dhe 9 humbje jete. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (69, 67, 53 vjeç), Gjakovë 2 raste (80, 79 vjeç), Deçan 1 rast (78 vjeç), Malishevë 1 rast (74 vjeç), Podujevë 1 rast (66 vjeç) dhe Viti 1 rast (65 vjeç).

Bëhet me dije se numri total i rasteve pozitive është 93.655 raste nga të cilët 1.915 persona kanë humbur jetën. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 465 persona ndërsa numri i rasteve aktive është 14.307./Opinion.al

Pas