Rajoni

Kosova regjistron 512 raste me koronavirus dhe 11 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:17 - 05/04/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar 512 raste të reja me koronavirus në 4.086 testime të kryera në 24 orët e fundit.

Po në 24 orët e fundit janë regjistruar dhe11humbje jete. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Mitrovicë 2 raste (71, 68 vjeç), Prishtinë 2 raste (79, 76 vjeç), Ferizaj 1 rast (76 vjeç), Gjakovë 1 rast (78 vjeç), Kamenicë 1 rast (54 vjeç), Obiliq 1 rast (79 vjeç), Prizren 1 rast (77 vjeç), Viti 1 rast (58 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (79 vjeç).

Bëhet me dije se numri total i rasteve pozitive është 94.167 raste nga të cilët 1.926 persona kanë humbur jetën. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 524 persona ndërsa numri i rasteve aktive është 14.284./Opinion.al

Pas