Aktualitet

Kosova në hartën e Serbisë, FIFA hap procedurë disiplinore ndaj Federatës serbeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 26/11/22 |
Opi Nion

FIFA ka hapur procedura disiplinore kundër Federatës Serbe të Futbollit në lidhje me një akt propagande politike. Një flamur që i referohej Kosovës ishte varur në dhomën e zhveshjes para se Serbia të luante kundër Brazilit të enjten.

Ajo tregonte një hartë të Serbisë e cila përfshinte edhe territorin e Kosovës dhe sloganin “Jo dorëzim”. Banderola ishte vendosur mbi dollapët e Milos Veljkovic dhe Andrija Zivkovic para humbjes së tyre 2-0 ndaj Brazilit./Opinion.al

Pas