Kronikë

Korrupsioni tek COVID2,Tire Alldervishi e 5 infermiere dërgohen për gjykim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 12/09/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka çuar për gjykim Tire Alldervishin, ish-sanitaren e Spitalit “Shefqet Ndroqi” në kryeqytet.

Për gjykim do të dërgohen edhe 5 infermiere të këtij spitali, që dyshohet të jenë pjesë e skemës së korrupsionit, dhe që përballen me akuzat për “shpërdorim detyre dhe mashtrim”.

Tire Alldervishi, e cila punonte si Sanitare në spitalin COVID 2 u arrestua pasi emisioni investigativ “Stop” denoncoi me fakte se si ajo i kishte përfituar një shumë prej 8 milion lekësh nga një paciente e shtruar me Covid duke u shtirur si infermiere që i shërbente.

Pas