Aktualitet

U shkëput ashensori dhe plagosi të renë në Astir, pranga teknikut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 12/09/21 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar teknikun e  mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve në pallat, pas ngjarjes së ndodhur në Astir, ku ashensori së bashku me disa qytetarë brenda tij është shkëputur duke rënë në gjendje të lirë.

Si pasojë është dëmtuar shtetasja M. S., 27 vjeçe, e cila ndodhet ndodhet në Spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën.

I arrestuari D. Sh., 34 vjeç, banues në Tiranë akuzohet për “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, pasi nuk ka konstatuar problemin te ashensori.

Po në vijim të veprimeve është proceduar në gjëndje të lirë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” vëllai i tij shtetasi D. Sh., 37 vjeç, banues në Tiranë, administrator i firmës ku ishte i punësuar vëllai i tij shtetasi D. Sh si teknik i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshem./ Opinion.al

Pas