Bota

Koronavirusi/ Regjistrohen 4428 të infektuar dhe 22 viktima në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 08/10/20 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë italiane ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 22 persona.

Totali i viktimave që nga fillimi i emergjencës shëndetësore në Itali është 36.083

Gjithashtu, autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 4428 raste të reja pozitiv për një total prej 338.398 të prekurish që prej fillimit të pandemisë./ Opinion.al

Pas