Kryesore

Koronavirusi në Kosovë, 10 viktima dhe 137 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 22/12/20 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën dhjetë persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 137 raste të reja nga 841 testime të kryera.

Rastet pozitive në Kosovë janë nga komunat: Prishtinë 59 raste, Gjakovë 19 raste, Gjilan 7 raste, Suharekë 7 raste, Vushtrri 6 raste, Malishevë 5 raste, Pejë 5 raste, Prizren 5 raste, Fushë-Kosovë 4 raste, Obiliq 4 raste, Viti 3 raste, Deçan 2 raste, Istog 2 raste, Klinë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Drenas, Ferizaj, Kamenicë, Lipjan, Mitrovicë, Podujevë dhe  Rahovec.

Autoritetet i bëjnë thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, pas në kohë festash kthehen në Kosovë edhe emigrantët./ Opinion.al

Pas