Bota

Koronavirusi në Itali, shënohen 49 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 20/06/20 |
el ida

Italia ka publikuar bilancin ditor të koronavirusit.

Mbrojtja Civile italiane bën me dije se në 24 orët e fundit 49 viktima.

Po ashtu janë regjistruar 262 raste të reja, ku 165 gjenden vetëm në Lombardi. Ditën e djeshme vendi fqinj raportoi për 251 raste të reja dhe 47 viktima./Opinion.al

Pas