Rajoni

Koronavirusi/ Humbin jetën 34 qytetarë në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 21/10/21 |
Opi Nion

34 qytetarë kanë humbur jetën nbga COVID-19 gjtë 24 orëve të fundit në Greqi. Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor janë regjistruar dhe 3407 raste të reja me COVID.

 Në intubim aktualisht në Greqi po trajtohen 347 pacientë, prej të cilëve 306 janë të pavaksinuar ose janë vaksinuar me një dozë të vetme.

Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 220 pacientë. Mesatarja e 7 ditëve të fundit është 206 pacientë të shtruar në ditë.

Që nga fillimi i pandemisë COVID-19, në Greqi nurmi i viktimave në total në Greqi ka shkuar në 15 519.

Pas