Sociale

Covid 19, mbyllet një klasë në Libohovë të Gjirokastrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:58 - 21/10/21 |
Opi Nion

Klasa e pestë e shkollës “Avni Rustemi” në Libohovë të Gjirokastrës është mbyllur nga Inspektorati Shteteror Shendetësor pasi 8 nxënës janë infektuar nga Covid 19. Izolimi i nxënësve të prekur dhe mbyllja e klasës ndërmerret në kushtet e prerjes së zinxhirit të infektimit tek nxënësit e tjerë të klasës.

Klasa nuk do te funksionojë për 2 javë të plota, ndërsa mësohet se gjithashtu janë mbyllur dhe dy zyra tek Kadastra e Gjirokastrës dhe një zyrë tek ADISA pasi janë infektuar disa prej punonjësve./Opinion.al

 

Pas