Rajoni

Koronavirusi/ Greqia regjistron 1957 raste të reja dhe 43 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:33 - 15/05/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar 24 orët e fundit 1957 raste të reja me COVID dhe 43 viktima.

Nga autoritetet shëndetësore bëhet me dije se rastet e reja ranë nën 1000 në Atikë ku u konfirmuan pozitivë 886 persona, ndërsa në Athinë kanë rezultuar pozitivë 293 persona.

Numri i përgjithshëm i viktimave që prej fillimit të pandemisë së koronavirusit ka shkuar në 11,365.

Aktualisht numri i pacientëve në intubim në spitalet greke ka shkuar në 661, ku 62.5% janë burra. Mosha e tyre mesatare është 67 vjeç./Opinion.al

Pas