Aktualitet

Koronavirusi/ Asnjë viktimë në Shqipëri, regjistrohen 9 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:22 - 03/06/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 9 raste të reja nga 3,340 teste të kryera, teksa për të tretë ditë radhazi në vendin tonë nuk janë regjistruar viktima.

Rastet e reja janë konfirmuar 4 raste në Tiranë, 4 raste në Shkodër dhe 1 rast në Vlorë. Aktualisht po marrin trajtim spitalor 31 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 45 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,566 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (3 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 9
Të shëruar në 24 orë 45
Të shtruar në spitale 31
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3,340

Testime totale 730,079
Raste pozitive 132,360
Raste të shëruara 129,566
Raste Aktive 343
Humbje jete 2,451

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 106
Shkodër 63
Korçë 55
Berat 33
Lezhë 24
Elbasan 22
Gjirokastër 11
Vlorë 11
Durrës 5
Dibër 5
Kukës 4
Fier 4

Pas