Kryesore

Rama vijon takimet në Turqi: Për programin e mandatit të tretë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 03/06/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me sipërmarrje të ekselencës në Turqi, ku ndodhet  në një vizitë dy ditore.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Rama shkruan se është biseduar për ndërtimin e fabrikës së 7 llojeve të vaksinave, si zemra e një qendre të klasit të parë të prodhimit farmaceutik

Për Teknopark Albania, një qendër e teknologjisë së lartë në periferi të kryeqytetit, për kompanitë HighTech, Start Up-et e kërkimin shkencor, sipas modelit të suksesshëm të jetësuar në Turqi, si katalizator i transformimit ekonomik e social dhe krijimit të vendeve cilësore të punës për të rinjtë

Sistemin e kontrollit të territorit të vendit me dronë superinteligjentë, për prodhimin e të dhënave në kohë reale mbi rrugët, bregdetin, tokën bujqësore, pyjet, rendin publik natyrisht e të tjera akoma ssi dhe për programin e mandatit të tretë për infrastrukturën kombëtare./Opinion.al

Pas