Rajoni

Koronavirusi/ 4 viktima dhe 279 raste të reja me COVID-19 në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 14/01/21 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet në Kosovë. Autoritetet shëndetësore në Kosovë  kanë raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën katër persona nga COVID-19.

Sipas Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike në harkun kohor të 24 orëve janë regjistruar 279 raste të reja me koronavirus nga 1.775 teste të kryera.

Ndërkohë, 441 qytetarët kanë mposhtur sot koronavirusin. Aktualisht në Kosovë numri i rasteve aktive janë 5.401.

Së bashku me të dhënat e fundit, që prej shfaqjes së rasteve të para me koronavirus në Kosovë më 13 mars 2020 dhe deri më tani, janë regjistruar 54.839 raste me COVID-19, prej të cilëve 48.046 janë shëruar ndërsa 1.392 persona kanë vdekur./ Opinion.al

Pas