Rajoni

Koronavirusi/ 33 viktima dhe 2840 raste të reja në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 02/09/21 |
Opi Nion

Vijon të përkeqësohet situata e krijuar nga pandemia COVID-19 në Greqi.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 33 qytetarë nga COVID-19, teksa janë konfirmuar 2840 raste të reja.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 593,668, teksa në total në Greqi kanë humbur jetën nga koronavirusi 13,777 qytetarë./Opinion.al

Pas