Rajoni

Koronavirusi/ 13 raste të reja dhe asnjë viktimë në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:10 - 10/07/21 |
Opi Nion

13 raste të reja me koronavirusi janë shënuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Autoritete shëndetësore në shtetin fqinj bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor nuk janë shënuar viktima nga COVID-19.

Ndërkohë, i ulët është numri i personave që mposhtin COVID-19, në 24 orët, është shëruar vetëm një pacient.

Që nga fillimi i pandemisë, në vend janë regjistruar gjithsej 155.783 raste, prej të cilëve 150.124 janë shëruar, ndërsa 5.487 kanë ndërruar jetë. Maqedoninë e Veriut aktualisht  numëron 172 raste aktive me koronavirus./ Opinion.al

Pas