Bota

Koronavirus/ Italia regjistron 336 viktima dhe 12 956 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 10/02/21 |
Semiljana Azizi

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 12 956 raste të reja me koronavirus, ndërsa viktimat kanw kapur shifrën e 336 personave.

Nga të dhënat e  Ministrisë së Shëndetësisë nga  310 994 testime të kryera, norma e pozitivitetit u rrit në 4.1% nga 3.9% që ishte një ditë më parë. Aktualisht në Itali janë 410,111 raste pozitive, ndërsa ata të shëruar janë 2165 817.

Numri i pacientëve të pranuar në kujdes intensiv është 2128, 12 më pak se dje, megjithë 155 hyrje të reja. Viktima totale të koronavirusit që nga fillimi i pandemisë deri më tani në Itali janë 92 338, teksa Valle d’Aosta është i vetmi rajon që nuk regjistron viktima./Opinion.al

Pas