Rajoni

Koronavirus/Greqia regjistron 11 vdekje dhe 791 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 11/06/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar 791 persona të infektuar me COVID-19 nga të cilat 1 u zbulua pas kontrolleve në hyrje të vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 413,954.

Që nga fillimi i pandemisë, 2,549 pacientë janë larguar nga ICU. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 11, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 12,381 vdekje./Opinion.al

Pas