Aktualitet

Korçë/Tentojnë të thyejnë kordonin e policisë, protestuesit përplasen me policinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:02 - 11/03/22 |
Opi Nion

Duket se është tensionuar protesta e qytetarëve që po zhvillohet këtë të premte në Korçë, kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe ushqimeve.

Sikurse shihet në foto ka pasur përplasje të protestuesve me forcat e policisë, pasi këta të fundit tentojnë të lirojnë qarkullimin.

Qytetarët kanë  tentuar të thyejnë kordonin e policisë.

Sakaq, qytetarët vazhdojnë me thirrjet e tyre për uljen e çmimit të karburantit, por edhe produkteve të tjera.

Pas