Emisionet

Opinion/ Tirana ndizet nga protesta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:14 - 11/03/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjte  (10 Mars) në emisionin “Opinion” për temën “Tirana ndizet nga protesta”

“Opinion” është fokusuar te protesta e qytetarëve të mbledhur para kryeministrisë për rritjen e çmimit të karburaneve dhe të ushqimeve.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë:

Adriatik Lapaj,

Edlira Çepani,

Dashamir Shehi,

Gjergj Bojaxhiu

Lidhje direkte:

Rezarta Çaushaj

Ermelinda Hoxhaj

Po ashtu në “Opinion”  ka qenë i ftuar në një intervistë ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka folur për krizën në Partinë Demokratike pas zgjedhjeve të 6 Marsit si dhe këndvështrimin e tij dhe të Komisionit të Rithemelimit për situatën në PD.

Në pjesën e dytë të “Opinion” do të ndiqni këndvështrimin  e ish-nënkryetares së PD Grida Duma, për krizën në Partinë Demokratike.

Ndërsa në pjesën e tretë “Historitë e së enjtes”, është transmetuar një material për turizmin e italianëve që vijnë në klinikat shqiptare për mbjelljen e flokëve.

Për me tepër ndiqni emisionin:

 

Pas