Aktualitet

Kontrollet anti COVID, Inspektoriati Shëndetësor pezullon 8 aktivitete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:06 - 16/06/20 |
Opi Nion

Ndërsa në vend është rritur numri i personave të konfirmuar pozitiv nga Covid -19, Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka kryer në 24 orët e fundit 1321 inspektime në terren, duke pezulluar  8 aktivitete/shërbime, ndërsa është  vendosur një gjobë në vlerën 100. 000 lekë për një subjekt.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, në kushtet e rritjes së infektimeve, ka kërkuar nga qytetarët zbatimin e masave të distancimit sociale, higjenës personale dhe përdorimin e  maskave në vendet e mbyllura të rekomanduara. Gjithashtu ju kërkon institucioneve dhe bizneseve  të zbatojnë në mënyrë strikte protokollet e sigurisë.

Pas