Aktualitet

Kontroll i FBI dhe dokumente mbi armët bërthamore,Trump: Është një mashtrimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:37 - 12/08/22 |
Opi Nion

Donald Trump sulmon Ëashington Post duke e quajtur një “mashtrim” lajmin e përhapur nga gazeta se FBI po kërkonte dokumente në lidhje me armët bërthamore gjatë kontrollit në Mar-a-Lago.

“Çështja e armëve bërthamore është një mashtrim,” sulmoi ai në rrjetin e tij social “Truth”,  duke e paralelizuar këtë histori me me hetimin e Russiagate, dy shkarkimet ndaj tij dhe hetimin e Mueller.

Ish-presidenti tha gjithashtu se ishte pro publikimit të mandatit dhe se kjo duhet “të bëhet e ditur menjëherë”, ndërsa duket se avokatët e tij e kundërshtojnë./Opinion.al

Pas