Kronikë

Komunikimi i Stresit me grupin “Bajri”, flet i ati: U ka kërkuar lekët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:19 - 20/10/18 |
b.f

Pasi mediat publikuan përgjimet telefonike të këngëtarit Arkimed Lushaj dhe faktin që ai kishte komunikuar me anëtarë të grupit “Bajri”, vjen dhe reagimi i babait të tij, Sali Lushaj.

Përmes një postimi në Facebook, Lushaj sqaron arsyen përse i biri ka patur këtë komunikim, ndërsa i cilëson si shpifje lajmet e publikuara nga media. Sipas Lushajt, këngëtari ka qenë në koncerte disa herë në lokalin e tyre dhe ka komunikuar për të marrë pagesat që i takojnë.

POSTIMI I PLOTË

Mirmengjesi O Miqte e mije! Ju  falenderoi per mbeshtetjen qe me keni dhene dhe kurajon e forte qe me keni dhene  ku ma keni shtuar dhe me shume .Sot Pashe flete rrufene  Tema  sikur une paskam nderhy te prish shenjat e gishtave te Stresit .Nje shpifje e radhes e felliqur .Por kur shof nga dalin keto shkrime as nuke me shqetesojne aspak.

Ndersa per sa i perket komunikimit te Stresit me Bajrat kjo eshte  e vertete se ka shkuar e ka kenduar  tek lokali  i tyre disa here.  por ka shkuar kundrejt pageses si me gjithe te tjeret .Ju ka kerkuar leket qe i takojne . Ata qe jane te interesuar te shpifin e trillojne te  shofin dhe reklamen a atyre nateve qe ka performuar aty. Mua cfardo qe shkruajne e provokojne nepermes shkrimit te tyre e cila do medja nuke kane shansin ma te vogel te bie preh e provokimeve  te tyre. Ju falenderoi shume.

Pas