Kryesore

Komisioni i Rithemelimit: Bardhi po shkarkon sekretarët e degëve të PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:45 - 14/12/21 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit të PD deklaron se Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka shkakruar disa sekretarë të partisë në disa degë.

Nëpërmjet kësaj deklarate, Komisioni i Rithemelimit iu kërkon sekretarëve që të injorojnë dokumentet që vijnë nga Bardhi, pasi nuk kanë asnjë vlerë juridike

Në këtë këtë deklaratë iu kërkohet sekretarëve që të vijojnë punën për organizimin e referendumit të 18 dhjetorit.

Deklarata

Kukulla e shkarkuar e Edi Ramës me 4446 vota delegatësh në Kuvendin Kombëtar të PD, ka shpërndarë sot përmes gaztorit të tij disa fletushka për “shkarkimin” e sekretarëve në disa degë të PD!

Komisioni i Rithemelimit u bën thirrje të gjithë sekretarëve të injorojnë njoftimet pa asnjë vlerë juridike të deputetit Basha dhe të vazhdojnë intensivisht punën për organizimin e referendumit në dt 18.12.2021 duke respektuar kështu vullnetin dhe misionin e Kuvendit Kombëtar si organi me i lartë vendimmarrës i Partisë Demokratike.  Kultura e perjashtimit ka marrë fund!  Vetëm të bashkuar do mund të FITOJMË! / Opinion.al

Pas