-Jetë dhe Stil

Kombëtarja, kur flamuri përdoret si përparëse në berberhane


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:31 - 29/10/15 |
root

Këto foto që shikoni i kemi marrë nga profili publik në Instagram, i berberit Erti Biturku. Ai është një berber nga Kavaja, i cili ka qethur me radhë futbollistët e Kombëtares si Lorik Cana, Elseid Hysaj, Odise Roshi, Bekim Balaj, Sokol Çikalleshi, Andi Lilaj, etj, përpara ndeshjes me Serbinë. Deri këtu ka asgjë për tu çuditur , por ajo që të bie në sy është përparësja që berberi ka përdorur.

E cila rezulton të jetë flamuri i Shqipërisë, ai flamur që ata mbrojnë në fushën e lojës. Në përpjekje për tu dukur sa më patriot, berberi dhe futbollistët e kanë tepruar me këtë gjest, sepse flamuri kombëtar nuk është për tu përdorur si përparëse në berberhane, paçka atdhedashurisë që mund të kesh.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Ajo eshte nje perparse e ber kastile per dhe besoj se nk ka asgje te keqe perderisa nk fyen njeri aq me teper kombin. qe ne kemi flamurin me te bukur nbot .besoj se blendi me sh duhet ti kushtoje vemendje gjerave tjera.se kjo na percmon ne qe bejm kte pun…!

  2. Per te gjith injorantet e mediave, ky nuk eshte flamur i mirefillt, ehste perparese e bere me porosi me flamurin shqiptar ashtu si behen kapele corape bluze brek eshte bere dhe perparese.

  3. Nuk ka asgje te tjr po i perdorin flamurin per mbathje dhe pershqir qe fshin cdo pjes te trupin keto e kan perdorur per patriotizem se sma mer mendja se do i kushtonte gje te vendosnin naj carcaf nqs se berberi nga kavaja spaska pas me vete

Pas