Kronikë

Kokaina “Goku”,flet administratori: Kompania e sukseshme, s’ka pse trafikon drogëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 16/06/22 |
Opi Nion

Është zbardhur dëshmia e Arben Ferizit, administratorit të kompanisë, të cilës në kontenjerët me mish pule të ardhur nga Brazili në Portin e Durrësit u zbulua dhe sekuestrua 45.5 kg kokainë.

Administratori kosovar ka thënë se kompania nuk ishte në dijeni se çfarë tjetër ndodhej në kontejner. Po ashtu ai ka thënë përpara oficerëve të policisë se kompania që administron ka vite që merret me prodhimin e salçiçeve dhe është e suksesshme në këtë fushë. Sipas tij pikërisht për këtë arsye kompania nuk ka nevojë të implikohet në trafikimin e drogës.

“Kompania që administroj ka vite që merret me prodhimin e salçiçeve dhe është e suksesshme dhe nuk ka nevojë të implikohet në trafikimin e drogës. Ne si kompani nuk kemi asnjë lidhje dhe nuk kemi dijeni për praninë e lëndës narkotike në kontejner. Të gjitha veprimet kryhen online, porosia dhe blerja e mishit”, ka thënë administratori para hetuesve.

Sakaq nga ana e tin, agjenti doganor, Egert Vargu, ka thënë se nuk ka lidhje me drogën dhe se puna e tij është të bëjë procedura zhdoganimi dhe nuk merret me kontrollin e kontejnerëve./Opinion.al

Pas