Sport

Klubi spanjoll solidarizohet me Shqipërinë,lojtarët zbresin në fushë me…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:02 - 29/11/19 |
Opi Nion

Malaga është solidarizuar më Shqipërinë e cila mëngjesin e së martës u godit nga një tërmet i fuqish, i cili la pas dhjetëra viktima dhe qindra të plagosur.

Klubi spanjoll,ku aktivizohen edhe shqiptarët Keidi Bare e Armando Sadiku, para se të zbrisnin në fushë, për ndeshjen në transfertë me Numancian, të gjithë lojtarët e Malagas kishin veshur nga një bluze ku shkruhej: “Pray for Albania(Lutuni për Shqipërinë)”./Opinion.al

Pas